Choď na obsah Choď na menu
 


Figo a zbojníci.

27. 2. 2009

Figo a zbojníci.

 

Bol raz jeden chlapec menom Figo. Býval v jednej dedinke menom Lifranovce. Bola to malá dedina v ktorej bývalo len 263 obyvateľov. Každý každého poznal. Všetci mali také neobyčajné mená. Ako napríklad Gidna, Alipa, Zuja, Qantopa, Mixo, Figo, Yso alebo Rugi. Keď nastali Vianoce tak sa losovalo o to, že kto sa cez Vianoce bude komu venovať. Bolo to tak, že chlapci si losovali dievčatá a dievčatá si losovali chlapcov. Tento rok si Figo vylosoval Gindu. Ginda sa mu veľmi páčila tak sa tento rok veľmi snažil. Až raz 2 týždne pred Vianocami si ľudia všimli, že Ginda sa stratila. Figovi to oznámila maminka až poobede lebo Figo bol doobeda v škole. Jeho maminka sa volala Lejla. Bola veľmi pekná. Keď sa Figo najedol hneď sa rozhodol konať. Teda hľadať Gindu. Zobral si svoj batôžtek a do toho batôžka si zabalil baterku,jedlo a pitie, spacák s dekou, nožík, kompas, pevnú obuv a dobré oblečenie. Hľadal ju celé dni a noci ale márne. Do Vianoc už chýbal len jeden týždeň. Aj zásoby sa mu už pomaly míňali. Až raz dorazil k jednej jaskyni z ktorej nebolo počuť nič tak sa v nej chcel uchýliť na noc. Keď vošiel do jaskyne tak tam zbadal Gindu. Bola hladná a smädná. Ale čo bolo najhoršie bola spútaná. Rýchlo vybral nožík a prerezal jej povrazy a strhol jej pásku z úst. Rýchlo jej dal jesť a piť. Vybral spacák a deku a uložili sa spať. Ale keď sa zobudili čakalo na nich nemilé prekvapenie. Ginda mu niečo zabudla povedať. To že sa o chvíľku vrátia zbojníci. Cerili na nich zuby a vykrikovali. Zas boli priviazaný. Keď zbojníci na obed odišli Figo si z vrecka vytiahol nožík a prerezal povrazy. Rýchlo sa najedli a dali sa do behu. O chvíľku zistili, že sa stratili. Dlho blúdili po lese. Až keď bola veľká tma a Figo si chcel vybrať baterku zbadal, že si zo sebou zobral aj kompas. Zrazu niečo začalo šuchotať.

Z kríkov vybehol zajac a oznámil im: „Zbojníci vás hľadajú vás!“ Figo a Ginda sa zajačikovi pekne poďakovali a bežali čo im sily stačili. Keď prišli späť do dediny tak ich všetci pekne privítali. Ginda hneď zbadala kto si vylosoval ju. Od tej chvíle sú veľmi dobrý priatelia. Na Vianoce Figo dostal veľa darčekov lebo sa nebál zachránil Gindu. Ten najkrajší a najcennejší darček bol, že si o ňom hovoria ako o hrdinovi a nie ako o bojkovi. Ale niekedy sa hovorí, že z lesa počuť výkriky ako napríklad „Kde je?“ alebo „Veď ten uvidí“ niekedy aj „Išiel tadiaľ!

To však nikto nevie či si to niekto vymyslel alebo to je pravda. Ale nebojte sa zbojníci sa z lesa ani len nepohnú lebo sa boja svetla v tom lese je len také šero lebo je tam veľa sromov. Ak ste zvedavý tak sa tam choďte pozrieť možno tam ešte budú. Ak sa chcete ísť pozrieť do tej dedinky tak ma zoberte zo sebou lebo som sa bála ísť sama. A niekedy tam môžete aj poslať poštu. Majte sa pekne a radšej tam nechodte lebo vás unesú ako uniesli aj Gindu. A toto je koniec rozprávky.

 

Pozor! Toto je vlasný článok! Nekopírovať!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.